Skip links
panel desimo

Wszechstronny design

Wszechstronny design

Dach Novatik METAL DESIMO to nowa alternatywa dla architektów i projektantów.

W oczywisty sposób wyznacza trendy w dziedzinie dachów, zwłaszcza z przeznaczeniem na nowoczesne bryły budynków wykonane w stylu minimalistycznym.

Novatik METAL DESIMO, profil z zaakcentowanymi poziomymi liniami, nadaje dachowi nowoczesny ale jednocześnie klasyczny wygląd, nawiązujący do dach w francuskich poddaszy czy stereotomii ceglanych ścian. Jest to profil, który szczególnie nadaje się do dachów o stromym nachyleniu, w których okładzina dachowa jest wykorzystywana również na obudowę ścian.

PRAWDZIWA GWARANCJA

Wyjątkowa technologia montażu małych paneli sprawia, że wszystkie newralgiczne miejsca dachu są wykonane z tego samego materiału co panele, tj. blachy zabezpieczonej powłoką cynkowo-magnezową - nie ma potrzeby stosowania uszczelek z tworzywa sztucznego jak w przypadku pozostałych pokryć dachowych. Nie ma więc ryzyka, że za najważniejsze miejsca dachu odpowiadają elementy o nieokreślonej trwałości.

STAL Z AUSTRIACKIEJ HUTY VOESTALPINE

Żadnych półśrodków – wyłącznie pełen mat, unikalna w swojej jakości i estetyce wierzchnia powłoka COLOFER®MATT ROUGH (matowa szorstka). Rdzeń stalowy obustronnie zabezpieczony antykorozyjnie powłoką cynkowo-magnezową (ZnMg 120).

15
LAT GWARANCJI ESTETYCZNEJ
25
LAT GWARANCJI TECHNICZNEJ
Innowacyjna koncepcja

Profil DESIMO jest definiowany jako efekt innowacyjnego podejścia firmy Novatik,

które pozwala łączyć szczególne cechy funkcjonalne jak: sztywność i stabilność w różnych warunkach atmosferycznych, oraz właściwości estetyczne jako produkt o wzornictwie premium, wyznaczający nowy standard na europejskim rynku pokryć dachowych.

SOLIDNY SYSTEM MOCOWANIA

Profil wykorzystuje tę samą koncepcję mocowanie poziomego, charakterystyczną dla wszystkich paneli Novatik. Wyróżnikiem paneli Novatik METAL DESIMO unikalny montaż za pomocą 12 śrub na metr kwadratowy pokrycia, co zapewnia zwiększoną odporność na silny wiatr i ekstremalne zjawiska pogodowe. Niewielki rozmiar sprawia, że panele są bardzo sztywne, co ułatwia montaż i chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami.

WSZECHSTRONNY DESIGN, ABY SWOBODNIE KSZTAŁTOWAĆ WYGLĄD DACHU

ZOPTYMALIZOWANA WYSOKOŚĆ PANELA DLA BEZPIECZNEGO MOCOWANIA I USZCZELNIANIA

CZTERY KANAŁY WODNE ZAPOBIEGAJĄ SKUTKOM DZIAŁANIA KAPILARNEGO NA PANELU

GWARANTOWANA JAKOŚĆ NOVATIK

PANELE NOVATIK

Panel DESIMO

ZALETY PANELA DESIMO
  • Specjalny kształt profilu Novatik METAL DESIMO nada szlachetny wygląd każdemu domowi, zamieniając prosty dach w taki, który będzie wyróżniał się zarówno designem, ale również funkcjonalnością i bezpieczeństwem.
  • Dwa sposoby montażu profilu Novatik METAL DESIMO: z przesunięciem lub liniowy, dają wiele możliwości twórczej ekspozycji.
  • Dobrze dobrane proporcje i warstwowy, minimalistyczny wygląd to atuty, które przyciągają zarówno architektów i deweloperów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, jak i klientów indywidualnych poszukujących innego dachu, który idealnie odzwierciedli ich styl życia.
BUDOWA PANELA
Warstwy Warstwy

01. poliester mat 35μm
02. podkład
03. zabezpieczenie ZnMg

04. stal
05. zabezpieczenie ZnMg
06. poliester 10 μm

KOLORYSTYKA ELEMENTÓW SYSTEMU
INFORMACJE TECHNICZNE
ZOBACZ FILM

DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA

1305 mm

DŁUGOŚĆ KRYJĄCA

1250 mm

SZEROKOŚĆ KRYJĄCA

233 mm

ZUŻYCIE NA M2

2,43 panela

KĄT NACHYLENIA DACHU

Min 16°

GRUBOŚĆ

0,5 mm

WAGA NA M2

5,43 kg/m2

02

Następny krok

Wybrałeś panel?

Uzupełnij zamówienie o gąsiory i panele szczytowe!

Naturalnie ekoneutralnie

Drzewo za dach - dołącz do akcji

Działamy przyszłościowo. Zamawiając dach w systemie Novatik przyczyniasz się do ochrony klimatu poprzez wsparcie naszej akcji #SadzimyDrzewaZNovatik.

Chcesz pomóc naturze? Zamów dowolny dach i przyślij nam zdjęcie. Za każde zdjęcie zamieszczone w serwisie Instagram z hashtagami: #SadzimyDrzewaZNovatik sadzimy jedno drzewo w Polsce.

Jak to wygląda?

Więcej
Scroll